Herfstkamp 2011

Van vrijdag 14 oktober tot en met dinsdag 18 oktober is Zeekadetkorps Gouda op herfstkamp geweest, hier onder berichtjes van de zeekadetten zelf van dag tot dag.

Vrijdag
“Kwart over zes inschepen, half zeven weg”, dat is wat ons gezegd is. We gingen op weg naar de Braasem met de Freyr en drie vletten as known as zeilboten. Wie is de scout, dat is het thema, afgeleid van het welbekende tv-programma “Wie is de Mol”. In elke bak is er een bakgenoot die zo onopvallend mogelijk het programma probeert te saboteren.   
Wouter & Tashya

Zaterdag
Acht uur op, kwart over acht ontbijt en tien uur het water op., zaterdag was begonnen. We hebben met de vletten een dagtocht gemaakt van de Braasem naar de Kaag. De Freyr heeft ons later ingehaald om alvast op locatie te liggen.  Na aankomst op de Kaag is er een wedstrijd gezeild die we ondanks een gekke actie van de scout toch nog hebben gewonnen. Na het diner zijn we begonnen met “Jongens tegen de meisjes”.  De jongens gingen gekleed als meisjes,  en de meisjes als jongens. De foto’s die geschoten zijn komen nog op de site, zkkgouda.nl. Door de presentators werden er verschillende opdrachten gegeven waar punten mee verdient worden; zoveel mogelijk spekjes in je mond, de lyrics van een nummer uitbeelden,  en de catwalk van de kleren die uitgewisseld waren. Na dit spel mochten de baksleden zich om de beurd melden in de voorpiek voor een aanwijzing van de scout. Dus een té gekke avond gehad. 
Wouter & Tashya

Zondag
We moesten vandaag weer om acht uur op. We gingen een wedstrijd zeilen om een paar eilanden heen. Deze hebben wij niet gewonnen. ’s Middags werden alle vletten ergens anders gedropt en door vragen goed te beantwoorden konden we een bootje krijgen om de vlet op te halen. Later toen we de vlet hadden opgehaald moesten we in de bosjes naar een riem gaan zoeken. We waren er al een paar keer voorbijgelopen maar we hebben hem later toch nog gevonden. Toen we de riem hadden gevonden moesten we in de vlet gaan en een andere vlet met spullen zoeken. Door een vraag goed te beantwoorden hebben we twee riemen en twee dollen gekregen. Het roeien ging niet heel erg goed dus toen zijn we maar weer gaan wrikken. Toen we weer bij de vlet terug waren hebben we een fok gekregen en moesten we naar de overkant zeilen. Toen dat ook gebeurd was kregen we een roer en een grootzeil. We hebben de vlet verder opgetuigd en zijn toen veder gaan zeilen. Ik ben toen ook voor het eerst sloepscommandant geweest. ’s Avonds hebben we een dropping gedaan. Alle twee de bakken zij toen in een vlet geweest. Toen we gedropt waren mocht de blinddoek af en lagen we midden op een meer. We zijn wezen uitzoeken waar we lagen en toen zijn we ergens heen geroeid. Het bleek niet goed te zijn en zijn toen weer omgedraaid. Wen zijn de andere kant op gegaan en waren weer verkeerd. Toen zijn we weer terug gegaan. We bleken eerst goed te zitten en zijn toen weer omgedraaid. We bleken later enorm omgevaren te hebben en we gingen toem richting het brasemmermeer. We zagen de kabelpont en zijn toen weer omgedraaid. Toen we weer bij de Freyr aankwamen hebben we nog een bak soep gekregen en toen is iedereen weer naar bed gegaan.
Kevin & Jelle

Maandag
Vandaag werden we om 6 uur wakker gemaakt, toen we aan het ontbijten zaten hoorde we dat de Zeefakkel (het schip van zkk Hellevoetsluis) in brand stond. De reden van de brand is nog niet bekend. ’s Avonds hebben we met z’n allen na het eten de filmpjes zitten kijken die op RTVrijnmond.nl staan.
Terug naar het kamp. Dus we hadden ontbeten toen moesten we de vletten op gaan tuigen om te gaan zeilen. Ons werd verteld dat we naar het Braassermemeer moesten zeilen met een fototocht. We kregen een kaart met allemaal foto’s erop die al gemaakt waren een tijdje geleden. Wij moesten op de foto’s kijken en het gebied herkennen en een foto maken.
Toen rond half 5 à 6 meerde we weer af bij de Freyr die voor anker lag op de Baassem. We hebben toen heerlijk gegeten. Daarna begon het avondprogramma: Heel gaaf we gingen nachtzeilen, we kregen 1 zaklamp en een olielamp en we moesten een wedstrijd zeilen die we verloren doordat Naomi viel. Daarna werden we op het achterdek geroepen en moesten we het achteruit in wat deze keer niet enger omdat we er al ervaring mee hadden met de vorige keren. En daarna hadden we een mini disco met weinig nuttige liedjes en om half 1 moesten we weer naar bedje toe.
En nu hebben we wacht.:-( (locatie: Braassem Datum: 18-10-2011, 03:30)
Naomi & Marlies ^.^

Foto's staan op de foto pagina